Producent folii i opakowań foliowych

Rękawice ochronne – rodzaje, różnice, zastosowanie

Rękawice ochronne to bardzo szeroka grupa produktów, w skład której możemy zaliczyć zarówno jednorazowe foliowe rękawice ochronne, jak i nitrylowe, gumowe rękawice medyczne. Każda grupa różni się zakresem zastosowana. Które należy wybrać do danych zadań?

Rękawice medyczne – zabezpieczające przed drobnoustrojami

W związku z epidemią koronawirusa w pierwszej kolejności warto wymienić rękawice medyczne. Chociaż główne zalecania państwowe dotyczą masek ochronnych, to wychodząc do sklepu, do apteki lub w inne tłumne miejsce, zdecydowanie warto wziąć ze sobą parę tego typu rękawic. Produkty te dzielimy na trzy rodzaje ze względu na zastosowane materiały do produkcji. Pierwszy wariant to rękawice lateksowe, które produkowane są z naturalnego kauczuku. Będą to produkty bardzo wygodne, ale nie są polecane dla alergików. Winylowe rękawice wykonywane są z kolei z polimeru chlorku winylu – PCV – i stanowią idealną alternatywę względem odpowiedników lateksowych, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych. Tę samą cechę można przypisać ostatniemu rodzajowi rękawic medycznych – produktom nitrylowym, czyli wykonanych z kauczuku nitrylowego. Wszystkie rękawice gumowe skutecznie zabezpieczają przed jakimikolwiek drobnoustrojami. Nie nadają się jednak do cięższych prac fizycznych, ponieważ mogą łatwo się porwać.

Zastosowanie gumowych rękawic ochronnych

Rękawice ochronne wykorzystywane są w zakładach pracy i w użytku domowym do różnych celów. Wiele rodzajów prac wymaga zapewnienia odpowiedniej ochrony dłoni i rąk. W zależności od typu rękawice ochronne mogą chronić przed urazami mechanicznymi, przed obrażeniami chemicznymi, zabrudzeniami i podrażnieniami. Grubsze rękawice lateksowe – najczęściej kupowane jako produkty do ochrony dłoni w trakcie sprzątania w domu – to najbardziej uniwersalne przykłady, które można stosować wielokrotnie. Ochronne rękawice gumowe mogą być przeznaczone do bardziej zaawansowanych zastosowań, mogą być wyposażone w warstwę poszewki, a nawet aluminium.

Jednorazowe rękawice biodegradowalne

Rękawice ochronne jednorazowe to asortyment powszechnie dostępny na przeróżnych stacjach benzynowych, a także w hipermarketach. Takie rękawice mają mniejszą skuteczność ochrony w zakresie mikroorganizmów i drobnoustrojów, ale ze względu na bardzo niską cenę cieszą się dużym zainteresowaniem. Przy wyborze warto zwrócić uwagę także na materiał. Obecnie produkowane są także ekologiczne rękawice jednorazowe BIO – z biodegradowalnych materiałów. Raz użyte rękawiczki po trafieniu na wysypisko śmieci rozłożą się kompletnie w przeciągu 24 miesięcy. W przypadku wyrzucenia ich do rekomendowanego pojemnika na odpady biodegradowalne czas do całkowitego ulegnięcia rozkładowi zmniejszy się i wyniesie tylko do 2 miesięcy.

Wybierz rękawice ochronne dla siebie w Niupak

Nie ma znaczenia, czy poszukujesz rękawic do zabezpieczenia się przed koronawirusem, czy też wytrzymałych produktów do pracy fizycznej. W sklepie internetowym z opakowaniami foliowymi, workami i rękawicami Niupak znajdziesz wszystko to, czego potrzebujesz. W Niupak kupisz najwyższej jakości rękawice foliowe, w tym rękawice biodegradowalne z regranulatu, które dostępne są w atrakcyjnej, niskiej cenie. Już teraz przekonaj się o tym – przejdź do pozostałych kategorii na tej stronie!

Menu główne