Regulamin

1. Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy dostępny pod adresem internetowym www.niupak.eu prowadzony jest przez firmę: GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów, NIP: 731-205-32-11, REGON: 365430031– zwanego dalej „Przedsiębiorcą” lub „Sprzedawcą”. Sprzedawca oświadcza, że jest płatnikiem podatku od towarów i usług, a każda transakcja będzie potwierdzona wystawieniem paragonu lub faktury VAT.
 2. Sprzedawca oświadcza, że jest producentem folii i opakowań foliowych.

2. Ochrona danych osobowych

 1. Dane osobowe przekazywane przez klientów sklepu są przetwarzane przez Sprzedawcę.
 2. Powierzone dane osobowe są wykorzystywane wyłącznie: w celu realizacji umowy.
 3. Jeśli klient wyrazi na to oddzielną i jednoznaczną zgodę, w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez firmę GRALA S.C., a w szczególności przez sklep www.niupak.eu, brak zgody na przetwarzanie danych w tym celu nie wpływa w żaden sposób na realizację zamówienia.
 4. Po dokonaniu realizacji – wysyłki zakupionego towaru, Sklep w ramach realizacji umowy z Kupującym może przesłać Kupującemu na adres poczty elektronicznej zaproszenie do wypełnienia ankiety w celu zbadania jego opinii o przeprowadzonej transakcji. Kupujący jest uprawniony, jednak nie zobowiązany do jej wypełnienia.
 5. Klient ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania – na stronie www.niupak.eu „Moje konto”. Klient po zarejestrowaniu ma wgląd do swoich danych oraz może je zmieniać. Powierzone dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

3. Ceny

 1. Wszystkie ceny podawane w sklepie internetowym są wyrażone w złotych polskich (PLN) i są kwotami brutto uwzględniającymi należny podatek VAT.

4. Realizacja zamówienia

 1. Po złożeniu zamówienia Kupujący otrzymają na wskazany adres e-mail wiadomość o kolejnych etapach realizacji zamówienia. Dodatkowo może zdarzyć się również, że podjęty zostanie kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu ustalenia szczegółów realizacji zamówienia.
 2. Towar zamówiony w sklepie internetowym wysyłamy za pośrednictwem przewoźnika: spedycji GLS oraz Poczta Polska w kraju (paczki do 31,5kg) / palety spedycją RABEN (pół palety, euro palety, palety niestandardowe do 1 tony)

oraz

spedycji GLS na terenie Unii Europejskiej (paczki do 50kg) / palety spedycją RABEN (pół palety, euro palety, palety niestandardowe do 1 tony).

Wybór spedytora przez zamawiającego następuje podczas składania zamówienia. Koszty dostawy ponoszone są przez Klienta-kupującego tylko raz i zależą od wybranej formy dostawy w przedziale zakupowym:

 • Przesyłka kurierska krajowa GLS do 31,5kg – 22,00 PLN
 • Przesyłka kurierska krajowa Poczta Polska do 31,5kg –15,00 PLN
 • W przypadku wyboru dostawy z formą płatności za pobraniem, koszt dostawy kurierem GLS wynosi 25,00 PLN
 • W przypadku wyboru dostawy z formą płatności za pobraniem, koszt dostawy kurierem Poczta Polska wynosi 20,00 PLN
 • Przesyłka paletowa krajowa – pół paleta, euro paleta lub paleta niestandardowa
 • Przysyłka kurierska zagraniczna do 50kg  – według cennika
 • Przesyłka paletowa zagraniczna do 1 tony – pół paleta, euro paleta, paleta niestandardowa
 • Wysyłka GRATIS przy zakupach powyżej 500 PLN tylko na terenie Polski

Na czas od złożenia zamówienia do otrzymania przesyłki składa się:

 1. Czas realizacji zamówienia: od złożenia zamówienia przez klienta, do nadania mu statusu wysłane.
 2. Czas dostawy: wysyłamy w ciągu 12-24h od momentu zakupu – wyboru opcji wysyłki i zapłaty – w większości przypadków dostawa nie powinna być dłuższa niż 2 dni robocze.
 3. Wraz z towarem, wydawany jest paragon lub na życzenie faktura VAT / faktura unijna, potwierdzająca dokonanie zakupu wraz z informacją o możliwości odstąpienia od zawartej umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru.
 4. Po otrzymaniu przesyłki klient powinien sprawdzić stan opakowania i jej zawartość. W razie stwierdzenia ewentualnych ubytków lub uszkodzeń klient powinien dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia, Sprzedawca zaleca sporządzić protokół szkodowy, choć nie uzależnia od tego rozpatrzenia reklamacji.
 5. Dostawa realizowana jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz do krajów Unii Europejskiej.

Odbiór osobisty

Kup ONLINE i odbierz w Naszej firmie, w dogodnym dla Ciebie terminie.

5. Sposoby płatności za towar prezentowany na stronie www.niupak.eu

 1. Przed złożeniem zamówienia prosimy o dokonanie wyboru rodzaju księgowania (paragon/faktura) !!!

  •  Możliwe formy płatności za towar przed wydaniem towaru klientowi:

  Dane konta bankowego GRALA S.C.

  Tradycyjny przelew na rachunek bankowy Przedsiębiorcy o numerze: 48 1140 2004 0000 3902 7645 8661 – mBank S.A.

  GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów

  przelew zagraniczny (foreign transfers) Swift Code: BREXPLPWMBK 48 1140 2004 0000 3902 7645 8661 – mBank S.A.

  GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów

  W celu przyspieszenia identyfikacji płatności zalecane jest w tytule przelewu: podanie numeru zamówienia oraz imienia i nazwiska kupującego. Realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu środków pieniężnych na rachunku bankowym Sprzedawcy – przesłane potwierdzenie bankowe przelewu, może przyśpieszyć wysyłkę.

 2. Przelewy24

  Szybki przelew bankowy realizowany za pośrednictwem zintegrowanego systemu Przelewy24 – PayPro SA, 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15 NIP 779 236 98 87, REGON 301345068 Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000347935, wysokość kapitału zakładowego: 4 500 000 zł, wpłacony w całości

 3. Płatność PayPal

  Wybierz płatność przez PayPal, a na koniec procesu składania zamówienia zostaniesz przekierowany bezpośrednio do systemu PayPal. Jeśli jesteś już klientem PayPal, możesz się tam zalogować za pomocą swoich danych użytkownika i potwierdzić płatność. Jeśli jesteś nowym klientem PayPal, możesz również zalogować się jako gość lub utworzyć nowe konto PayPal, a następnie potwierdzić płatność.

  Realizacja Twojego zamówienia rozpocznie się, gdy tylko płatność zostanie u nas zaksięgowana – przeważnie trwa to jedynie kilka minut. Po dokonaniu płatności w systemie PayPal, otrzymasz od nas potwierdzenie złożenia zamówienia. Zwróć jednak uwagę na to, że sporadycznie może dojść na stronach PayPal do błędów, na które nie mamy wpływu.

  • Możliwe formy płatności za towar w momencie jego odbioru:

  Gotówką do rąk przewoźnika, w przypadku dostawy towarów za pośrednictwem firmy spedycyjnej.

6. Odstąpienie od umowy

 1. Konsument może w terminie 14 dni kalendarzowych liczonych od dnia dostawy towaru, odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, składając Sprzedawcy stosowne oświadczenie. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Oświadczenie może również zostać złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@niupak.eu. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r.
 2. W przypadku odstąpienia od umowy koszt dostarczenia zwracanego towaru do Sprzedawcy ponosi Klient.
 3. Zwrot towaru do sprzedawcy powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od momentu odstąpienia od umowy kupna/sprzedaży.
 4. Sprzedawca dokonuje zwrotu dokonanych płatności – wyłącznie za towar, w ciągu 14 dni od daty otrzymania zwrotu towaru, na konto bankowe wskazane przez Klienta.
 5. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

7. Procedura reklamacji towarów zakupionych za pośrednictwem sklepu internetowego.

 1. W razie jakichkolwiek niezgodności zawartości paczki ze złożonym zamówieniem, uszkodzenia produktu lub braku elementów, klient może złożyć reklamację pod adresem e-mail: sklep@niupak.eu, podając dane niezbędne do identyfikacji zamówienia (np. nazwę firmy, adres dostawy, numer zamówienia, itp.) i dokładnie opisując problem.
 2. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a brakujące elementy zostaną dosłane klientowi. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), klient może zdecydować czy Sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu, zaakceptuje obniżoną cenę lub wybierze inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
 3. Reklamacje są rozpatrywane w terminie do 14 dni.
 4. W przypadku konieczności zwrotu produktu, Klient odsyła produkt do sklepu paczką pocztową priorytetową lub kurierem, a Sprzedawca zwraca kwotę zapłaconą za towar.
 5. W przypadku, gdy w wyniku reklamacji następuje zwrot towaru, Sklep zwraca klientowi pełną kwotę zapłaconą za towar oraz koszt dostawy.

8. Postanowienia końcowe

 1. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu, jednak do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie złożenia Zamówienia przez Klienta.
 2. Regulamin Sklepu Internetowego w żaden sposób nie ogranicza praw klientów wynikających z przepisów obowiązującego prawa. Wszelkie ewentualne wątpliwości tłumaczy się na korzyść Klienta. W przypadku niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo mają te przepisy.
 3. W przypadku, gdy Klient sklepu będzie chciał wdać się w spór z Naszą firmą, w związku z obsługą reklamacji towaru, ma możliwość skorzystania z pozasądowych metod rozstrzygania sporów. Wszelkie spory wynikające z umowy sprzedaży mogą być rozwiązywane w trybie mediacji.

9. Informacje dodatkowe dotyczące prawa odstąpienia od umowy

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
 2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować firmę: GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów, NIP: 731-205-32-11, REGON: 365430031, o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).
 4. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na nasz adres e-mail. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).
 5. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie, np. przelewem na konto bankowe; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
 6. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 7. Proszę odesłać Nam produkty niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo produkty przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 8. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
Jesteśmy tu by Ci pomóc! Skontaktuj się z nami

Main Menu