Regulamin

1. Postanowienia ogólne

 1. Sklep internetowy dostępny pod adresem internetowym www.niupak.eu prowadzony jest przez firmę: GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów, NIP: 731-205-32-11, REGON: 365430031– zwanego dalej „Przedsiębiorcą” lub „Sprzedawcą”. Sprzedawca oświadcza, że jest płatnikiem podatku od towarów i usług, a każda transakcja będzie potwierdzona wystawieniem paragonu lub faktury VAT.
 2. Sprzedawca oświadcza, że jest producentem folii i opakowań foliowych.

2. Ochrona danych osobowych

1. Administratorem danych osobowych przekazanych przez Kupującego podczas korzystania ze Sklepu jest Sprzedawca. Szczegółowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych przez Sprzedawcę – w tym o pozostałych celach oraz podstawach przetwarzania danych, a także o odbiorcach danych – znajdują się w dostępnej w Sklepie Polityce prywatności – ze względu na zasadę przejrzystości, zawartą w ogólnym rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) o ochronie danych – „RODO”.

2. Celem przetwarzania danych Kupującego przez Sprzedawcę, podanych przez Kupującego w związku z zakupami w Sklepie, jest realizacja zamówień. Podstawą przetwarzania danych osobowych w tym przypadku jest:
umowa sprzedaży lub działania podejmowane na żądanie Kupującego, zmierzające do jej zawarcia (art. 6 ust. 1 lit. b RODO), ciążący na Sprzedawcy obowiązek prawny związany z rachunkowością (art. 6 ust. 1 lit. c) oraz prawnie uzasadniony interes Sprzedawcy, polegający na przetwarzaniu danych w celu ustalenia, dochodzenia lub obrony ewentualnych roszczeń (art. 6 ust. 1 lit. f RODO).

3. Dane osobowe przekazywane przez klientów sklepu są przetwarzane przez Sprzedawcę.

4. Powierzone dane osobowe są wykorzystywane wyłącznie: w celu realizacji umowy.

5. Jeśli klient wyrazi na to oddzielną i jednoznaczną zgodę, w celu informowania o nowych produktach, usługach oraz promocjach oferowanych przez firmę GRALA S.C., a w szczególności przez sklep www.niupak.eu, brak zgody na przetwarzanie danych w tym celu nie wpływa w żaden sposób na realizację zamówienia.

6. Po dokonaniu realizacji – wysyłki zakupionego towaru, Sklep w ramach realizacji umowy z Kupującym może przesłać Kupującemu na adres poczty elektronicznej zaproszenie do wypełnienia ankiety w celu zbadania jego opinii o przeprowadzonej transakcji. Kupujący jest uprawniony, jednak nie zobowiązany do jej wypełnienia.

7. Klient ma prawo dostępu do swoich danych oraz ich poprawiania – na stronie www.niupak.eu „Moje konto”. Klient po zarejestrowaniu ma wgląd do swoich danych oraz może je zmieniać. Powierzone dane osobowe są przechowywane i zabezpieczone zgodnie z zasadami określonymi w obowiązujących przepisach prawa.

3. Ceny

 1. Wszystkie ceny podawane w sklepie internetowym są wyrażone w złotych polskich (PLN) i są kwotami brutto uwzględniającymi należny podatek VAT.

4. Realizacja zamówienia

 1. Po złożeniu zamówienia Kupujący otrzymają na wskazany adres e-mail wiadomość o kolejnych etapach realizacji zamówienia. Dodatkowo może zdarzyć się również, że podjęty zostanie kontakt telefoniczny lub e-mailowy w celu ustalenia szczegółów realizacji zamówienia.
 2. Towar zamówiony w sklepie internetowym wysyłamy za pośrednictwem przewoźnika: spedycji GLS, DPD oraz Poczta Polska w kraju (paczki do 31,5kg) / palety spedycją RABEN (pół palety, euro palety, palety niestandardowe do 1 tony)

oraz

spedycji GLS i DPD na terenie Unii Europejskiej (paczki do 31,5kg) / palety spedycją RABEN (pół palety, euro palety, palety niestandardowe do 1 tony).

Wybór spedytora przez zamawiającego następuje podczas składania zamówienia. Koszty dostawy ponoszone są przez Klienta-kupującego tylko raz i zależą od wybranej formy dostawy w przedziale zakupowym:

 • Przesyłka kurierska krajowa GLS do 31,5kg – 22,00 PLN
 • Przesyłka kurierska krajowa DPD do 31,5kg – 25,00 PLN
 • Przesyłka kurierska krajowa Poczta Polska do 31,5kg – 20,00 PLN
 • W przypadku wyboru dostawy z formą płatności za pobraniem, koszt dostawy kurierem GLS wynosi 25,00 PLN
 • W przypadku wyboru dostawy z formą płatności za pobraniem, koszt dostawy kurierem DPD wynosi 28,00 PLN
 • W przypadku wyboru dostawy z formą płatności za pobraniem, koszt dostawy kurierem Poczta Polska wynosi 23,00 PLN
 • Przesyłka paletowa krajowa – pół paleta, euro paleta lub paleta niestandardowa
 • Przysyłka kurierska zagraniczna do 31,5kg  – według cennika
 • Przesyłka paletowa zagraniczna do 1 tony – pół paleta, euro paleta, paleta niestandardowa
 • Wysyłka GRATIS przy zakupach powyżej 500 PLN tylko na terenie Polski

Na czas od złożenia zamówienia do otrzymania przesyłki składa się:

 1. Czas realizacji zamówienia: od złożenia zamówienia przez klienta, do nadania mu statusu wysłane.
 2. Czas dostawy: wysyłamy w ciągu 12-24h od momentu zakupu – wyboru opcji wysyłki i zapłaty – w większości przypadków dostawa nie powinna być dłuższa niż 2 dni robocze.
 3. Wraz z towarem, wydawany jest paragon lub na życzenie faktura VAT / faktura unijna, potwierdzająca dokonanie zakupu wraz z informacją o możliwości odstąpienia od zawartej umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania towaru.
 4. Po otrzymaniu przesyłki klient powinien sprawdzić stan opakowania i jej zawartość. W razie stwierdzenia ewentualnych ubytków lub uszkodzeń klient powinien dokonać wszelkich czynności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności przewoźnika. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia, Sprzedawca zaleca sporządzić protokół szkodowy, choć nie uzależnia od tego rozpatrzenia reklamacji.
 5. Dostawa realizowana jest na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz do krajów Unii Europejskiej.

Odbiór osobisty

Kup ONLINE i odbierz w Naszej firmie, w dogodnym dla Ciebie terminie.

5. Dropshipping

Nasz sklep nie prowadzi sprzedaży w modelu dropshippingu. Oferowane przez nas produkty wysyłane są bezpośrednio z naszego magazynu znajdującego się pod adresem siedziby firmy.

6. Sposoby płatności za towar prezentowany na stronie www.niupak.eu

 1. Przed złożeniem zamówienia prosimy o dokonanie wyboru rodzaju księgowania (paragon/faktura) !!!

  •  Możliwe formy płatności za towar przed wydaniem towaru klientowi:

  Dane konta bankowego GRALA S.C.

  Tradycyjny przelew na rachunek bankowy Przedsiębiorcy o numerze: 48 1140 2004 0000 3902 7645 8661 – mBank S.A.

  GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów

  przelew zagraniczny (foreign transfers) Swift Code: BREXPLPWMBK 48 1140 2004 0000 3902 7645 8661 – mBank S.A.

  GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów

  W celu przyspieszenia identyfikacji płatności zalecane jest w tytule przelewu: podanie numeru zamówienia oraz imienia i nazwiska kupującego. Realizacja zamówienia następuje po zaksięgowaniu środków pieniężnych na rachunku bankowym Sprzedawcy – przesłane potwierdzenie bankowe przelewu, może przyśpieszyć wysyłkę.

 2. Przelewy24

  Szybki przelew bankowy realizowany za pośrednictwem zintegrowanego systemu Przelewy24 – PayPro SA, 60-327 Poznań, ul. Kanclerska 15 NIP 779 236 98 87, REGON 301345068 Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydz. Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego Nr KRS 0000347935, wysokość kapitału zakładowego: 4 500 000 zł, wpłacony w całości

 3. Płatność PayPal

  Wybierz płatność przez PayPal, a na koniec procesu składania zamówienia zostaniesz przekierowany bezpośrednio do systemu PayPal. Jeśli jesteś już klientem PayPal, możesz się tam zalogować za pomocą swoich danych użytkownika i potwierdzić płatność. Jeśli jesteś nowym klientem PayPal, możesz również zalogować się jako gość lub utworzyć nowe konto PayPal, a następnie potwierdzić płatność.

  Realizacja Twojego zamówienia rozpocznie się, gdy tylko płatność zostanie u nas zaksięgowana – przeważnie trwa to jedynie kilka minut. Po dokonaniu płatności w systemie PayPal, otrzymasz od nas potwierdzenie złożenia zamówienia. Zwróć jednak uwagę na to, że sporadycznie może dojść na stronach PayPal do błędów, na które nie mamy wpływu.

  • Możliwe formy płatności za towar w momencie jego odbioru:

  Gotówką do rąk przewoźnika, w przypadku dostawy towarów za pośrednictwem firmy spedycyjnej.

7. Odstąpienie od umowy

 1. Konsument może w terminie 14 dni kalendarzowych liczonych od dnia dostawy towaru, odstąpić od umowy bez podawania przyczyny, składając Sprzedawcy stosowne oświadczenie. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. Oświadczenie może również zostać złożone za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: sklep@niupak.eu. Oświadczenie można złożyć na formularzu, którego wzór stanowi załącznik do Ustawy o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r.
 2. W przypadku odstąpienia od umowy koszt dostarczenia zwracanego towaru do Sprzedawcy ponosi Klient.
 3. Zwrot towaru do sprzedawcy powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od momentu odstąpienia od umowy kupna/sprzedaży.
 4. Sprzedawca dokonuje zwrotu dokonanych płatności – wyłącznie za towar, w ciągu 14 dni od daty otrzymania zwrotu towaru, na konto bankowe wskazane przez Klienta.
 5. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

8. Procedura reklamacji towarów zakupionych za pośrednictwem sklepu internetowego.

 1. W razie jakichkolwiek niezgodności zawartości paczki ze złożonym zamówieniem, uszkodzenia produktu lub braku elementów, klient może złożyć reklamację pod adresem e-mail: sklep@niupak.eu, podając dane niezbędne do identyfikacji zamówienia (np. nazwę firmy, adres dostawy, numer zamówienia, itp.) i dokładnie opisując problem.
 2. Towar uszkodzony zostanie wymieniony na inny, pełnowartościowy, a brakujące elementy zostaną dosłane klientowi. Jeśli będzie to już niemożliwe (na przykład z powodu wyczerpania nakładu), klient może zdecydować czy Sklep zwróci nabywcy równowartość ceny produktu, zaakceptuje obniżoną cenę lub wybierze inne, dostępne w sklepie towary do wyboru.
 3. Reklamacje są rozpatrywane w terminie do 14 dni.
 4. W przypadku konieczności zwrotu produktu, Klient odsyła produkt do sklepu paczką pocztową priorytetową lub kurierem, a Sprzedawca zwraca kwotę zapłaconą za towar.
 5. W przypadku, gdy w wyniku reklamacji następuje zwrot towaru, Sklep zwraca klientowi pełną kwotę zapłaconą za towar oraz koszt dostawy.

9. Rękojmia

1. Sprzedawca odpowiada wobec Klienta za wady produktów na zasadach rękojmi, z zastrzeżeniami opisanymi poniżej. Odpowiedzialność Sprzedawcy z tytułu rękojmi idąca dalej niż określono w poniższych postanowieniach jest wyłączona. 

2. Klient zobowiązany jest do zapłaty ceny za otrzymane produkty również w sytuacji podniesienia przez niego roszczeń z tytułu rękojmi. 

3. Klient ma obowiązek zbadać dostarczone produkty niezwłoczne po ich odbiorze, nie później jednak niż w terminie 3 dni od dnia odbioru. W tym też terminie jest zobowiązany do zawiadomienia Sprzedawcy o dostrzeżonych wadach. Zawiadomienie Sprzedawcy powinno zostać dokonane w formie pisemnej lub dokumentowej. 

4. W przypadku dostawy produktów za pośrednictwem przewoźnika, Klient zobowiązany jest do zbadania opakowania oraz produktów, w celu zweryfikowania, czy nie posiadają uszkodzeń powstałych podczas transportu. Jeżeli opakowanie lub produkty posiadają uszkodzenia, Klient ma prawo odmówić przyjęcia przesyłki, spisując wraz z przedstawicielem przewoźnika protokół szkody, zawierający opis szkody, datę i podpis przedstawiciela przewoźnika. Zbadanie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem do podnoszenia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzeń bądź utraty przesyłki w transporcie. 

5. Klient jest zobowiązany do niezwłocznego zawiadomienia Sprzedawcy o wykryciu wad ukrytych produktu, nie później jednak niż w terminie 2 dni od dnia ich wykrycia. Zawiadomienie Sprzedawcy powinno zostać dokonane w formie pisemnej. 

6. Jeśli Klient nie zawiadomi Sprzedawcy o wykryciu wad w terminach wskazanych w ustępach powyższych, to traci on uprawnienia z tytułu rękojmi. 

7. Sprzedawca nie odpowiada z tytułu rękojmi w sytuacji, gdy wada zostanie stwierdzona po upływie 2 lat od dnia odbioru produktu. 

8. Możliwość podnoszenia przez Klienta roszczeń z tytułu rękojmi zostaje wyłączona w przypadku zaistnienia nieistotnych różnic między produktem dostarczonym a opisem produktu w Umowie lub nieistotnego ograniczenia przydatności, stanu lub jakości produktu związanych z udoskonalaniem produktu. 

9. Sprzedawca nie odpowiada za wady produktu wyrządzone działaniem osób trzecich lub oddziaływania czynników chemicznych. Sprzedawca nie odpowiada również za wady produktu wyrządzone samowolnymi naprawami lub zmianami produktów dokonywanych przez Klienta lub osoby trzecie. 

10. Jeśli roszczenia Klienta z tytułu rękojmi okażą się zasadne, Sprzedawca może dostarczyć nowy produkt w miejsce wadliwego lub zwrócić Klientowi uiszczoną cenę za produkt, przejmując wadliwy produkt na własność. Wyboru sposobu realizacji uzasadnionego roszczenia dokonuje Sprzedawca. 

11. Koszty wymiany produktu ponosi Sprzedawca, z tym zastrzeżeniem, że: 

a) Sprzedawca ponosi jedynie koszty dostarczenia nowego produktu do miejsca dostawy pierwotnie dostarczonego produktu; 

b) Sprzedawca nie ponosi kosztów dodatkowych, związanych z wymianą produktu, takich jak: transportem wadliwych, naprawionych lub nowych produktów, usuwaniem odpadów, podróżą i czasem podróży. 

12. Jeśli roszczenia Klienta z tytułu rękojmi okażą się bezzasadne, Sprzedawca może domagać się od Klienta zwrotu wszelkich poniesionych przez Sprzedawcę kosztów związanych z rozpatrywaniem roszczeń Klienta. 

10. Postanowienia końcowe

 1. Zastrzegamy sobie możliwość zmian w Regulaminie, które wchodzą w życie z dniem ich publikacji na stronie internetowej Sklepu, jednak do umów zawartych przed zmianą Regulaminu stosuje się wersję Regulaminu obowiązującą w dacie złożenia Zamówienia przez Klienta.
 2. Regulamin Sklepu Internetowego w żaden sposób nie ogranicza praw klientów wynikających z przepisów obowiązującego prawa. Wszelkie ewentualne wątpliwości tłumaczy się na korzyść Klienta. W przypadku niezgodności postanowień niniejszego Regulaminu z powyższymi przepisami, pierwszeństwo mają te przepisy.
 3. W przypadku, gdy Klient sklepu będzie chciał wdać się w spór z Naszą firmą, w związku z obsługą reklamacji towaru, ma możliwość skorzystania z pozasądowych metod rozstrzygania sporów. Wszelkie spory wynikające z umowy sprzedaży mogą być rozwiązywane w trybie mediacji.

11. Informacje dodatkowe dotyczące prawa odstąpienia od umowy

 1. Mają Państwo prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
 2. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym weszli Państwo w posiadanie rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Państwa weszła w posiadanie rzeczy.
 3. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, muszą Państwo poinformować firmę: GRALA S.C. Wojciech Grala, Bartłomiej Grala, Wola Zaradzyńska, ul. Chmielna 4, 95-054 Ksawerów, NIP: 731-205-32-11, REGON: 365430031, o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).
 4. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na nasz adres e-mail. Jeżeli skorzystają Państwo z tej możliwości, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną).
 5. W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy zwracamy Państwu wszystkie otrzymane od Państwa płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez Państwa sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o Państwa decyzji o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Państwa użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie zgodziliście się Państwo na inne rozwiązanie, np. przelewem na konto bankowe; w każdym przypadku nie poniosą Państwo żadnych opłat w związku z tym zwrotem.
 6. Możemy wstrzymać się ze zwrotem płatności do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia nam dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.
 7. Proszę odesłać Nam produkty niezwłocznie, nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo produkty przed upływem terminu 14 dni. Będą Państwo musieli ponieść bezpośrednie koszty zwrotu rzeczy.
 8. Odpowiadają Państwo tylko za zmniejszenie wartości rzeczy wynikające z korzystania z niej w sposób inny niż było to konieczne do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
Potrzebujesz pomocy naszego konsultanta? Skorzystaj z fachowej pomocy obsługi sklepu Niupak! Skontaktuj się z nami
Ustawienia ciastek
Dostosuj ustawienia
„Niezbędne” pliki cookie są wymagane dla działania strony. Zgoda na pozostałe kategorie, pomoże nam ulepszać działanie serwisu. Firmy trzecie, np.: Google, również zapisują pliki cookie. Więcej informacji: użycie danych oraz prywatność. Pliki cookie Google dla zalogowanych użytkowników.
Niezbędne pliki cookies są konieczne do prawidłowego działania witryny.
Używamy plików cookie Google Analytics. Te pliki cookie będą przechowywane w przeglądarce tylko za państwa uprzednią zgodą.
Reklamowe pliki cookies służą m.in. do analizowania efektywności działań reklamowych i śledzenia konwersji.
Umożliwia wysyłanie do Google danych użytkownika związanych z reklamami

Brak plików cookies.

Umożliwia wyświetlanie reklam spersonalizowanych

Brak plików cookies.

Zapisz ustawienia Akceptuj wszystkie
Ustawienia ciastek

Menu główne