Producent folii i opakowań foliowych

Ekologiczne worki na śmieci – praktyczne i dobre dla środowiska

Biodegradowalne worki na śmieci są coraz popularniejsze i trudno się temu dziwić. Choć na co dzień zwykłą folię na zakupy zastępujemy lepszymi alternatywami, często zapominamy o tym w przypadku śmieci. Ekologiczne worki na śmieci wcale nie muszą być jednak drogie, a ich użycie przysłuży się środowisku!

Chcesz być eko? Poznaj ekologiczne worki na śmieci i ich zalety!

W Niupak przykładamy dużą wagę do ekologii, dlatego z największą przyjemnością zachęcamy do wybierania ekologicznych alternatyw. Przyjęło się, że świetnym sposobem na dbanie o środowisko jest korzystanie z worków i toreb papierowych. Niestety, badania pokazują, że taka opcja też ma swoje ograniczenia. W Polsce rok w rok wyrzuca się ponad 535 tysięcy ton papieru i tektury. Worki na śmieci z papieru nie są takie praktyczne, a ich stworzeniu towarzyszy wyemitowanie ogromnych ilości dwutlenku węgla. W zakresie produkcji bardziej energooszczędne są ekologiczne worki na śmieci plastikowe. Wybierając worki na śmieci eko, zwróć uwagę na rodzaj folii. Do zdecydowanie najbezpieczniejszych dla środowiska (i bardzo praktycznych dla każdego użytkownika) należą worki biodegradowalne z folii LDPE i HDPE. Te pierwsze są całkowicie obojętne fizjologiczne, obydwa rodzaje uznawane są za ultrabezpieczne i dlatego mogą być wykorzystane także do przechowywania żywności!

Dlaczego warto wybrać ekologiczne, biodegradowalne worki na śmieci?

Wiadomo już, że worek workowi nierówny. Przy tym temacie jednak często powstaje wątpliwość dotycząca ceny – worki na śmieci eko/bio wcale nie muszą być drogie, przekonasz się o tym robiąc zakupy w Niupaku! Kupując ekologiczne, biodegradowalne worki na śmieci, masz pewność, że każdorazowo robiąc recykling nie przyczyniasz się dodatkowo do większej emisji zanieczyszczeń. Biodegradowalne produkty stworzone są tak, aby po ok. 24 miesiącach w całości ulec rozkładowi. Dwustopniowa biodegradacja jest rezultatem udziału flory bakteryjnej tworzącej się poprzez zastosowanie certyfikowanych komponentów d2w z zakresu Biodegradable Technology. Worki EKO/BIO są najbardziej bezpieczne ze wszystkich, a do tego mają idealne walory praktyczne. W poniższej ofercie znajdziesz małe, jak i bardzo duże worki na śmieci eko, wytrzymałe, biodegradowalne i dostępne w różnych kolorach, co ułatwia codzienny recykling. I Ty przyjdź na worki eko już teraz!

Menu główne