Producent folii i opakowań foliowych

Z jakich reklamówek zakupowych najlepiej korzystać? Przegląd opcji

Technologia rewolucjonizuje praktycznie wszystko, co jest wokół nas. Coraz prężniej rozwija się branża zdalnych zakupów detalicznych, ale pomimo tego wszystkiego chyba zawsze będzie istniał popyt na reklamówki i torby zakupowe. Pozostaje jednak pytanie: jaki rodzaj tych produktów warto wybrać dla siebie?

Klasyczne reklamówki foliowe – HD PE i LD PE

Woreczki i reklamówki z HD PE to prawdopodobnie najpopularniejszy wybór, jeśli chodzi o folie spożywcze. Używane są powszechnie przez wszystkie sklepy – detaliczne, jak i hurtownie. Tworzone są z polietylenu o dużej gęstości (HD PE), który jest elastyczny i przezroczysty. Charakterystyczne dla reklamówek typu HD PE jest to, że w trakcie użytkowania bardziej szeleszczą. Drugą najpopularniejszą opcją są reklamówki zakupowe LD PE. Wykonane z folii polietylenowej i niskiej gęstości, tego typu artykuły cechuje się wyższą wytrzymałością, są nieco grubsze i mogą być z powodzeniem używane wielokrotnie. W związku z tym folie zakupowe LD PE są bardzie proekologiczne, jednak minimalnie droższe z uwagi na bardziej wymagającą produkcję.

Siatki zakupowe polipropylenowe

Siatki zakupowe z PP, czyli polipropylenu, to inny rodzaj reklamówek foliowych, powszechnie używanych w sklepach i marketach. Zazwyczaj wykorzystywane są głównie w przemyśle spożywczym. Tego typu reklamówki polipropylenowe nie przepuszczają pary wodnej, są w pełni przezroczyste, bardzo wytrzymałe (wysoka odporność mechaniczna), ale jednocześnie charakteryzują się mniejszym stopniem elastyczności.

Bawełniane reklamówki na zakupy i torby papierowe

Rozwiązania EKO są coraz częściej praktykowane i trudno się temu dziwić. Każdy z nas, bez względu na miejsce zamieszkania, z pewnością może narzekać na mniej lub bardziej uprzykrzający widok krzątających się wszędzie folii. W związku z tym dobrym pomysłem będzie przerzucenie się na produkty ekologiczne. Pierwszym sposobem jest korzystanie z toreb zakupowych wielokrotnego użytku. To metoda stara jak świat, ale w przeciwieństwie do charakterystycznych, niezbyt atrakcyjnych wizualnie, toreb ze słusznie minionej epoki, dzisiaj możemy kupić mnóstwo ciekawych produktów bawełnianych. Są w pełni biodegradowalne, wygodne, pojemne, a do tego często wyposażone w oryginalne wzory. Alternatywą są również torby papierowe. W tym przypadku jednak nie tylko ekologiczność tego rozwiązania powinna nas do niego przekonywać. Klasyczne torby papierowe EKO są bardzo pojemne i wytrzymałe. Wytrzymają ciężar, którego niejedna standardowa folia nie uniesie. Wzmocnionemu zakończeniu niestraszna także wilgoć. Takie produkty, choć co do zasady jednorazowe, nadają się do wielokrotnego użytkowania.

Już teraz sprawdź ofertę toreb w naszym sklepie

Nie do wszystkich zastosowań można używać bawełnianych toreb czy toreb papierowych. Starając się działać jak najbardziej proekologicznie, warto przynajmniej dywersyfikować rodzaje używanych siatek. To mały krok dla nas, ale przy powszechnym praktykowaniu może zdziałać cuda! Wszystkie z wymienionych w tym artykule produktów znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Jako producent folii, opakowań i toreb zakupowych gwarantujemy największą jakość naszych artykułów. Przekonaj się o tym już teraz!

Menu główne