Brak produktów w koszyku.
Sposoby na przechowywanie opału a właściwości energetyczne
Przechowywanie opału wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Przede wszystkim jednak wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju mamy opał. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem będą wysokiej jakości worki na opał z tworzywa LD PE. Mniej wytrzymałe, ale przyjaźniejsze środowisku, mogą okazać się folie typu regranulat.
Przechowywanie węgla – jak powinno się to robić?
Węgiel kamienny i wysokiej jakości węgiel brunatny to opały charakteryzujące się bardzo wysoką kalorycznością, co czyni z nich propozycje atrakcyjne budżetowo. Niestety, przechowywanie węgla, jak słusznie może się wydawać, nie należy do najprostszych rzeczy. Opał powinien być schowany, jeżeli ma być umieszczony na zewnętrz, konieczne jest przykrycie go plandeką, która nie przepuszcza wody. Do przechowywania węgla można także użyć specjalnych worków na węgiel, charakteryzujących się nieprzemakalnością i bardzo wytrzymałych. Nie pomogą one jednak w praktycznej wygodzie korzystania z tego materiału opałowego – używanie węgla jest najbardziej brudzącym sposobem grzewczym spośród metod palnych.
Specjalne worki na ekogroszek
Popularność ekogroszku zdaje się nie mieć końca i pod wieloma względami trudno się temu dziwić. Pod względem przechowywania ekogroszku należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. O ile nie ma znaczenia, czy będzie to posiadana kotłownia, garaż, szopa czy inne pomieszczenie gospodarcze w pobliżu pieca, trzeba zadbać o to, by warunki były maksymalnie suche i przewiewne. Właściwa wentylacja miejsca składowania opału to podstawa. Ze względu na mechanizm działania pieców do ekogroszku należy także mieć na uwadze odpowiednie ułożenie opału w opakowania foliowe lub kartonowe. Konstrukcja niektórych pieców jest bardzo wrażliwa na wszelkie drobne kamienie czy patyki, dostające się wraz z ekogroszkiem na skutek niewłaściwego składowania. Stąd też w ofercie Niupak nie brakuje profesjonalnych worków do ekogroszku, które gwarantują bezpieczne i komfortowe korzystanie z tego źródła ciepła.
Sprawdzone metody przechowywania drewna opałowego
Drewno opałowe najczęściej trzymamy przy kominku, co jest jak najbardziej słusznym pomysłem. Wiadomo jednak, że zazwyczaj nie pomieścimy tam całego składu. Najpopularniejszą metodą na przechowywanie drewna do kominka jest ułożenie go na zadaszonych lub zabezpieczonych przed deszczem regałach tarasowych i pergolach. Doskonałym pomysłem, który wymaga wiele miejsca, jest wykorzystanie ściany domu do składowania drewna opałowego. W każdym wariancie należy zadbać o to, aby surowiec energetyczny nie był podatny na nadmierne wilgotnienie, na skutek którego straci swój potencjał opałowy.
Najwyższej jakości folie i worki na opał w Niupak
W Niupak oferujemy najwyższej klasy worki foliowe, które są przeznaczone do pakowania surowców energetycznych. Idealnie się sprawdzą, gdy potrzeba materiału do pakowania opału takiego, jak ekogroszek, węgiel, brykiet, pellet drzewny i drewno opałowe. Worki produkowane są z najwyższej jakości folii LD PE, dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysokim stopniem wytrzymałości i odporności mechanicznej. Nie zawiodą w trakcie aktywnego wykorzystywania i mogą być używane wielokrotnie w zależności od sposobu. Sprawdź już teraz, co znajdziesz w naszym sklepie internetowym!
- 981,10zł z VAT 797,64zł netto
- 1,005,70zł z VAT 817,64zł netto
- 895,70zł z VAT 728,21zł netto
- 914,30zł z VAT 743,33zł netto
- 1,615,20zł z VAT 1,313,17zł netto
- 102,00zł – 390,00zł z VAT od 82,93zł netto
- 1,280,00zł z VAT 1,040,65zł netto
- 1,220,00zł z VAT 991,87zł netto
- 496,00zł z VAT 403,25zł netto
- 453,00zł z VAT 368,29zł netto
- 182,00zł z VAT 147,97zł netto
- 338,00zł z VAT 274,80zł netto