Producent folii i opakowań foliowych

Folia stretch – jak dobrze wybrać?

Wybór dobrej jakości folii stretch zapewnia komfort i bezpieczeństwo jej użytkowania, dlatego też warto wiedzieć na co zwrócić uwagę, wybierając najlepsze rozwiązanie.

Cechy folii stretch ważne przy użytkowaniu

Folia stretch to typ folii polietylenowej. Wyróżnia się ona dużą wytrzymałością i elastycznością, przy jednoczesnym utrzymaniu lekkości i niewielkiej grubości. Dzięki temu jest ona wyjątkowo rozciągliwa i nie ulega tak łatwo zniszczeniu. W zależności od wykorzystanej techniki przygotowania folii, cechuje się ona większą rozciągliwością (metoda wlewu szczepionego) lub większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne (rozdmuch). Dlatego też kupując folię stretch warto sprawdzić w jaki sposób została ona przygotowana, by wybrać rozwiązanie, które spełni wszystkie wymagania, a jednocześnie sprawdzi się w codziennym użytku. Dodatkowo również, wyróżnia się wysoką odpornością na działanie promieniowania UV, jest termokurczliwa oraz wodoodporna. Każda z tych cech sprawia, że jest to świetne zabezpieczenie różnego rodzaju produktów (bez względu na branżę, w której działają firmy stosujące folię stretch) w transporcie czy w składowaniu.

Rodzaje folii stretch

Folia stretch dostępna jest w wielu wersjach. Właściwy wybór jest uzależniony nie tylko od branży, w której chce się ją wykorzystać, ale również od produktu, który będzie nią owijany. Należy uwzględnić też zastosowany środek transportu (jeśli dany towar będzie przewożony) oraz czas i oczekiwaną trwałość folii. Jeśli się tego nie uwzględni, folia nie spełni swojej funkcji, a przewożony towar zniszczy się. Najczęściej wybiera się folię stretch ręczną. Dostępna jest ona w kolorze białym lub czarnym. Jest wykorzystywana wszędzie tam, gdzie proces zabezpieczenia każdego towaru przeprowadzany jest w sposób bezpośredni, przez wyznaczonych pracowników. Świetnie sprawdza się w magazynach czy w firmach, które owijają nią przesyłki, które później trafiają do klientów. Jest wygodna w użyciu, jeśli stosuje się ją na niewielkich powierzchniach. Z kolei folia stretch maszynowa, znajduje zastosowanie głównie w większych zakładach wyposażonych w specjalne urządzenia do pakowania. W tym przypadku owijanie poszczególnych produktów następuje automatycznie i znacznie szybciej. Dlatego też trwałość takiej folii musi być większa.

Menu główne