Producent folii i opakowań foliowych

Etykiety ostrzegawcze, taśmy z nadrukiem i inne elementy do wysyłek

Informacja jest kluczem do sukcesu w prowadzeniu wszelkiego rodzaju działalności. W przypadku sklepów internetowych zachodzą jednak większe potrzeby w zakresie oznakowania poszczególnych produktów. Wykorzystywane w tym celu etykiety ostrzegawcze i taśmy z nadrukiem mogą się do siebie bardzo różnić.

Etykiety ostrzegawcze do paczek

Zastosowanie etykiet ostrzegawczych gwarantuje skuteczny sposób zabezpieczenia danej przesyłki poprzez wyraźne poinformowanie innych osób o jej zawartości. Jest to także jedno z najbardziej podstawowych, najtańszych i najbardziej dostępnych rozwiązań. Etykieta ostrzegawcza może zawierać informacje o tym, że w paczce znajdują się delikatne, kruche produkty, np. szkło. Może informować o konieczności sprawdzenia przesyłki przy kurierze lub o tym, że faktura znajduje się wewnątrz opakowania. Niektóre naklejki na paczki komunikują nam, w jaki sposób powinna być przechowywana paczka – pionowo lub poziomo. Oprócz standardowych etykiet ostrzegawczych wyróżnia się także personalizowane oznaczenia. W tym zakresie wybór właściwie jest nieograniczony. Ponadto etykiety możemy także podzielić na słowne, obrazkowe i mieszane. Idąc dalej, wyróżnia się samoprzylepne etykiety ostrzegawcze, starszego typu etykiety klejone, a czasem nawet produkty naklejane na rzep, co sprawdza się w przypadku wyrobów tekstylnych.

Taśmy pakowe – ekologiczne, z nadrukiem, z logo firmy

Kolejną ogromną kategorią produktów są wszelkiego rodzaju taśmy pakowe. Ich zastosowanie nie wymaga specjalnego komentarza – to produkty, którymi sprzedawcy owijają swoje paczki. Współcześnie jednak zwykła szara taśma nie wystarczy, aby sprostać oczekiwania klientów. Z tego powodu należy zwrócić uwagę nie tylko na rodzaj materiału (najczęściej polietylenu) i kleju (np. klej hot-melt na bazie roślin), ale również aspekty wizualne. Obecnie więc powszechnym zainteresowaniem cieszą się taśmy ze spersonalizowanym przekazem. Taśmy z nadrukiem, z logo firmy lub dedykowanym sloganem marketingowym to z jednej strony drobne szczegóły, z drugiej zaś te elementy, które skutecznie tworzą daną markę. Zupełnie inaczej otwiera się opakowanie zaklejone elegancką taśmą z nadrukiem z ciekawym przekazem w porównaniu do „no-name’owych” paczek zaklejonych zwykłą, znaną każdemu, brązową taśmą.

Taśmy do opakowań też mogą być ekologiczne

Taśmy z nadrukiem do opakowań mogą być recyklingowane, a niektóre odmiany są nawet biodegradowalne. Perfekcyjnym przykładem są ekologiczne taśmy papierowe. Rezultat estetyczny jest właściwie identyczny – jeśli obawiamy się, czy tego typu produkt nie będzie się marszczył w charakterystyczny sposób, nie będzie się łatwiej odklejać, to wprost można zapewnić, że nie ma się czego obawiać. Taśmy EKO są coraz popularniejszym rozwiązaniem, ponieważ z jednej strony problematyka ochrony środowiska z roku na rok staje się coraz poważniejszym problemem globalnym, z drugiej zaś – co się z tym wiąże – producenci dostrzegają lepszy stosunek klientów do firm, które stawiają na rozwiązania ekologiczne. Wybierając tego typu produkty, można więc zyskać dwójnasób. Już teraz sprawdź zresztą całą ofertę w naszym sklepie internetowym Niupak i wybierz produkty, który najlepiej będą dopasowane do potrzeb!

Menu główne