Producent folii i opakowań foliowych

Etykiety ostrzegawcze na paczki – warto z tego skorzystać

Przesyłki kurierskie narażone są na uszkodzenia. To fakt, który zna każdy, kto choć raz przesyłał jakąkolwiek paczkę. Nie warto prosić kuriera o ostrożność, bo ta nie zawsze jest respektowana. Warto wybrać lepsze rozwiązanie.

Oznaczenie przesyłki to podstawa

Chcąc zapewnić bezpieczeństwo przewożonym przesyłkom trzeba je odpowiednio oznaczyć. W ten sposób firma kurierska czy logistyczna wie jak z paczką się obchodzić i jak zapewnić jej bezpieczeństwo. Każda z naklejek zawierać musi informację o tym, co znajduje się w paczce i jak ją przewozić, by było bezpieczne. Samoprzylepne naklejki występują w różnych formatach oraz z różnym oznaczeniem. Niezależnie od przewożonego towaru, właściwa naklejka jest dostępna na rynku. Wystarczy poszukać. Oczywiście można tutaj oznaczyć markerem pudełko czy opakowanie, jednak nie zawsze będzie to skuteczne. Trudniej zauważyć napis lub może się zmyć. Dlatego też nie ma pewności czy napis zostanie zauważony. Naklejka jest zrobiona tak, by rzucać się od razu w oczy. Jest na tyle duża, że każdy, bez większych problemów ją zauważy. Oczekując bezpieczeństwa i trwałości przesyłki należy o nie samodzielnie zadbać. Dopiero później można liczyć, że inni będą właściwie się z przesyłką obchodzić.

Jak poprawnie oznaczyć przesyłkę?

Poprawne oznaczenie przesyłki polega przede wszystkim na wybraniu właściwej naklejki. Powinna być ona duża i w kolorach, które wyróżniają się na tle całego opakowania. Poza pojedynczą prostokątną lub kwadratową naklejką, na paczce warto nakleić również taśmę, z napisem „fragile”. Będzie to jednoznaczny sygnał dla przewoźnika, że na paczkę trzeba szczególnie uważać.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Choć zarówno naklejka, jak i taśma nieco podnoszą koszty wysyłki, to w ostatecznym rozrachunku warto w nie inwestować. Mimo, że wiele przesyłek jest ubezpieczona, to nie zawsze to wystarczy. Kurierzy nie zawsze uważają na to co przewożą, a produkty docierają do odbiorcy uszkodzone. Jeśli jest to klient, konieczny będzie zwrot kosztów lub wysyłka nowego produktu na własny koszt. Dlatego też, bez względu na posiadane ubezpieczenie, warto każdą paczkę odpowiednio oznaczyć. Naklejając odpowiednie naklejki ostrzegawcze informuje się przewoźnika o tym, co jest w paczce i jak się z nią obchodzić, kurier ma świadomość tego, jak powinien się zachować i gdzie położyć paczkę, by była ona bezpieczna. Jeśli paczka jest odpowiednio oznaczona łatwiej tez egzekwować odszkodowanie, gdy przewożony produkt zostanie uszkodzony.

Menu główne